Szkolne Koło Caritas

Warsztaty w Warzenku

10-osobowa grupa uczennic Szkolnego Koła Caritas w dniach 24 – 25 października 2016r. wzięła udział w szkoleniu wolontariuszy II stopnia nt. „Wolni z..., wolni od..., wolni dla...”. Dziewczęta zgłębiły ideę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ale również zawarły nowe znajomości, oraz wymieniły się doświadczeniami z uczniami innych szkół.

Galeria >>>

Żonkil Express

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w projekcie napisanym i realizowanym przez Centrum Wolontariatu w Gdańsku-Wrzeszczu „Żonkil Express”.

28 października br. w ramach tego przedsięwzięcia założyliśmy „Pola Nadziei na Pomorzu” przy naszym gimnazjum. Wolontariusze zasadzili żonkile na uprzednio własnoręcznie przygotowanym gruncie. Pragniemy, aby wiosną kwiaty posłużyły nam do pozyskania środków lub materiałów potrzebnych na realizację zadań hospicjów.

Galeria >>>

Szkolne Koło Caritas I Dożynki

W sobotę 10 września wolontariusze SKC z gimnazjum pomagali przygotowywać losy na dożynkowy festyn. W niedzielę uczniowie zaangażowali się w sprzedaż losów i malowanie twarzy najmłodszym dzieciom.

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Więcej: Facebook, OREW TRĄBKI WIELKI