Let's be european
Teens around Europe
Rok szkolny 2013/2014
Wszystkie strony

Międzynarodowy program eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych oferując narzędzia i usługi. Portal eTwinning jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami praktyk oraz rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu.

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w dwóch międzynarodowych projektach etwinning.

Let's be european zajrzyj na bloga >>>

Teens around Europe zajrzyj na bloga >>>

Opiekunowie to: Katarzyna Grablewska, Joanna Świętorecka, Anna Wadowska

Let's be european

Projekt ten ma na celu poznanie krajów europejskich. Jest to również sposób na rozwijanie umiejętności językowych i pokazanie, że język angielski jest środkiem do wymiany i odkryć, a nie tylko przedmiotem szkolnym. W projekcie tym współpracujemy ze szkołą Collège privé Jeanne d'Arc SAINT AFFRIQUE, Francja.

Uczestnicy:

• Maciej Preuss
  • Nikodem Ostrowski
  • Julia Adamczyk
  • Julia Dziemińska
  • Monika Grabińska
  • Agnieszka Korkowska
  • Jakub Schuchardt
  • Fabian Grzywna
  • Kacper Karnath
  • Szymon Szeffs

Uczniowie zostali zalogowani na platformę TwinSpace.

Uczniowie w październiku mają zadanie przedstawić się i zaprezentować uczniom ze szkoły partnerskiej.

Zobacz efekty pracy >>>

Teens around Europe

Projekt ma na celu  poznanie stylu życia nastolatków w różnych krajach. W projekcie tym współpracujemy ze szkołami z  Kražiai na Litwie, z Lipnika w Polsce, z Lubānas novads na Łotwie, z Bjelovar w Chorwacji.

Uczestnicy:

• Weronika Milewczyk
  • Emilia Niedziałek
  • Katarzyna Wolska
  • Magdalena Słupianek
  • Ola Lewandowska
  • Kacper Ciepiela
  • Martyna Radkowska
  • Julia Szczygielska
  • Adam Szczepanowski
  • Mateusz Markowski
  • Żaklina Sadoch
  • Adrianna Leszczyńska

Uczniowie zostali zalogowani na platformę TwinSpace.

Uczniowie na początek przygotowali projekt Logo.

Zobacz efekty pracy >>>

Rok szkolny 2013/2014

We wrześniu 2013r. wraz ze szkołą w  Chorwacji rozpoczęliśmy projekt English Counts. Program zakładał realizację comiesięcznych zadań. Były to m.in. liczenie do 10
w różnych językach, tworzenie wierszyków z użyciem słownictwa matematycznego, tworzenie gier i zagadek matematycznych w języku angielskim, wymiana przepisów na tradycyjne potrawy świąteczne i wiele innych.

Do projektu dołączyły się także szkoły z Francji, Litwy i kilka szkół z Polski. Uczniowie pracowali w grupach, tworzyli prezentacje multimedialne, nagrywali filmy, robili plakaty. Efekty pracy umieszczali na portalu twinSpace, gdzie mogli także kontaktować się z uczniami różnej narodowości w języku angielskim.

Wadowska Anna, Grablewska Katarzyna

Podsumowanie projektu English Counts   >>> zobacz