Robotyka

ROK SZKOLNY 2016/2017

ROK SZKOLNY 2015/2016

"Trąbkowscy Miniaturzyści" - drużyna działająca w roku szkolnym 2015/2016

Skład: Kacper Grzesiuk, Aleksandra Bomba, Maciej Preuss, Jakub Kuduk, Wiktor Knie

Projekt 1

Projekt 2

ROK SZKOLNY 2014/2015

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki BOTforYOU

24 kwietnia 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum: Kamil Stanolewicz, Hubert Hałun, Mateusz Żyła, Jakub Ogonowski oraz Maciej Preuss (DRUŻYNA ORIONS’TEAM, opiekun Bogusława Chylińska) zdobyli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki BOTforYOU. Konkurs, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, Wójta Gminy Pruszcz Gdański, Politechniki Gdańskiej, odbył się w Publicznym Gimnazjum im. prof. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Przejazdowie i miał na celu promowanie robotyki wśród młodzieży szkolnej.

W pierwszym etapie nastąpiła prezentacja każdej drużyny, a następnie przejazd przez labirynt oraz przeprawa przez rzekę przez wcześniej zbudowane i zaprogramowane roboty. Do kolejnego etapu (półfinał) weszły cztery drużyny i zmierzyły się w wyścigu robotów.

Za zajęcie trzeciego miejsca nasi uczniowie uzyskali nagrody pieniężne (500 zł na drużynę) oraz liczne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz więcej >>>

Zobacz galerię >>>

Przygotowania do konkursu

Życzenia Świąteczne

18 listopada 2014 roku piątka uczniów Kamil (IIIa), Hubert (IIIa), Mateusz (IIIc), Maciek (Ia), Jakub (Ia) wzięła udział w nagraniu promującym projekt GO_PRO!. Podczas warsztatów gimnazjaliści kolejny raz, poprzez zabawę, rozwijali swoje umiejętności informatyczne. Zadanie, jakiego tym razem się podjęli to budowa sztaplarki, a następnie napisanie programu, dzięki któremu wózek widłowy przewiezie ładunek w inne miejsce. Czy im się udało ... sami oceń

Pojazd ORION

Sztaplarka

Rywalizacja

Zobacz galerię >>>

Kolejny tydzień to kolejne spotkania z robotami. Zespoły najpierw budowały roboty, a następnie próbowały ożywić, czyli zaprogramować, tak by samodzielnie wykonywały powierzone im funkcje. Okazało się, że programowanie nie takie straszne, a same zajęcia sprawiły uczniom mnóstwo radości.

Zobacz efekty pracy uczniów >>>

Go_Pro! to projekt edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, którego celem jest zachęcenie młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich znalazła się wśród 20 bibliotek publicznych z różnych regionów kraju biorących udział w projekcie. Wyposażona została w sprzęt multimedialny oraz dwa zestawy klocków Lego Mindstorms. Przeszkolonych zostało również dwóch pracowników: Anna Chmielewska (biblioteka publiczna) oraz Bogusława Chylińska, nauczyciel Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka, dzięki czemu nasza szkoła stała się partnerem w realizacji projektu.

Między 17 a 27 października odbyło się 7 pierwszych zajęć, mających charakter warsztatowy, w których w sumie udział wzięło 15 gimnazjalistów. Zajęcia rozpoczynały się od części teoretycznej, następnie uczniowie budowali i prezentowali pierwsze ze swoich robotów.

Zobacz pierwsze efekty pracy uczestników projektu.