Rok matematyki na Pomorzu - Pomorskie Mecze Matematyczne

"Stowarzyszenie "bez rutyny" wraz z Wydziałem Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego organizuje Pomorskie Mecze Matematyczne. Są to, jedyne w swoim rodzaju, drużynowe konkursy matematyczne. Prowadzone są w formule, która wspaniale promuje zarówno samą matematykę, jak i zajmowanie się matematyką, oraz przede wszystkim uczniów, ich nauczycieli i macierzyste szkoły. Każdy mecz, bo o takiej rywalizacji tu mowa, poprzez swoją oprawę, staje się świętem matematyki w danej szkole. Rozgrywki owocują nowymi przyjaźniami między uczniami, nauczycielami i szkołami, współpracą kółek matematycznych, wspólnymi wyjazdami i innymi wydarzeniami. Pamiętamy też, że mecz to nie tylko rywalizacja ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji."

Źródło http://www.bezrutyny.pl/

W roku szkolnym 2015/16 do rozgrywek przystąpiło blisko 90 szkół z województwa pomorskiego! W tym:

• 30 szkół podstawowych,
  • 38 gimnazjów,
  • 21 szkół ponadgimnazjalnych.

Lista uczestników Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich

• Marta Ziembińska, klasa IIIa
  • Adrian Jaromin, klasa IIIa
  • Adrian Grulkowski, klasa IIIa
  • Łukasz Panikowski, klasa IIIa
  • Jacek Wróblewski, klasa IIIa
  • Paweł Ziemann, klasa IIIa
  • Martyna Bławat, klasa IIIb
  • Julian Górski, klasa IIIb
  • Klaudia Ratkowska, klasa Ib
  • Kacper Grzesiuk, klasa Ib

Opiekun: Barbara Morzydusza

Wyniki rozgrywek eliminacyjnych:

I mecz eliminacyjny (26.11.2015 r.)   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim

II mecz eliminacyjny (15.12.2015 r.)   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Niepubliczne Gimnazjum im. dr W. Błeńskiej w Kowalach

III mecz eliminacyjny (20.01.2016 r.)   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Gimnazjum im. M. Zaruskiego w Kolbudach

Awans do ćwierćfinałów

Galeria - III mecz eliminacyjny

Wyniki rozgrywek ćwierćfinałowych:

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka - Zespół Szkół w Starych Polaszkach   3:0

Awans do półfinału

Galeria - ćwierćłfinał

Pomorskie Mecze Matematyczne - półfinał

14 marca 2016 roku w naszym gimnazjum rozegrany został półfinałowy mecz w ramach rozgrywek Pomorskich Meczów Matematycznych. Reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z uczniami Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum. Zwycięzcą została drużyna gości.

Galeria - półfinał