Osiągnięcia naukowe
Wszystkie strony

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

Rok szkolny 2016/2017

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do II stopnia (etapu rejonowego) konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty:

• JULIA CABOŃ - geografia, opiekun Krzysztof Tuszkowski
  • NIKODEM OSTROWSKI - geografia, opiekun Krzysztof Tuszkowski
  • WIKTORIA BUDNIK - chemia, opiekun Arkadiusz Buczek
  • NIKODEM OSTROWSKI - chemia, opiekun Arkadiusz Buczek
  • ZOFIA WRONA - biologia, opiekun Wiesława Niedzielska

Rok szkolny 2015/2016

JÓZEF BRZÓZKAII miejsce w finale regionalnym części teoretycznej XVII edycji ogólnopolskiego i X polsko-litewskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro

ADIAN GRULKOWSKI - tytuł laureata z przedmiotu geografia (opiekun K. Tuszkowski) w konkursie organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów województwa pomorskiego

JULIAN GÓRSKI - tytuł laureata z przedmiotu geografia (opiekun K. Tuszkowski) w konkursie organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów województwa pomorskiego

MICHAŁ NOWACZYŃSKI - tytuł laureata z przedmiotu geografia (opiekun K. Tuszkowski) w konkursie organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów województwa pomorskiego

MARTA ZIEMBIŃSKA - tytuł laureata z przedmiotu fizyka (opiekun B. Morzydusza) w konkursie organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów województwa pomorskiego

Zobacz zdjęcia >>>

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do III stopnia (etapu wojewódzkiego) konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty:

• ADRIAN GRULKOWSKI - geografia, opiekun Krzysztof Tuszkowski

• Kacper Grzesiuk, klasa Ib

Opiekun: Barbara Morzydusza

I mecz eliminacyjny   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim

II mecz eliminacyjny   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Niepubliczne Gimnazjum im. dr W. Błeńskiej w Kowalach

III mecz eliminacyjny   3:0

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich - Gimnazjum im. M. Zaruskiego w Kolbudach

Ćwierćfinał

Gimnazjum im. K. Jagiellończyka - Zespół Szkół w Starych Polaszkach   3:0

Rok szkolny 2014/2015

Agata Tuszkowska - I miejsce w półfinale konkursu wiedzy dla szkół gimnazjalnych XVI edycji ogólnopolskiego i IX polsko-litewskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Skrzydlaty eksperyment Ziemi"

Zakwalifikowanie się do półfinału (finału regionalnego) Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Skrzydlaty eksperyment ziemi": Agata Tuszkowska (klasa IIIc), Klaudia Tyczyńska (klasa IIIa)

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Robotyki BOTforYOU (Kamil Stanolewicz, Hubet Hałun, Mateusz Żyła, Jakub Ogonowski, Maciej Preuss)

I miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Językowo - Informatycznym (Adrian Grulkowski, Jacek Wróblewski)

W konkursach przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty:

• uczennica klasy IIIe, Michalina Klaffke uzyskała tytuł laureata z przedmiotu język niemiecki (opiekun Aleksandra Zawadzka)
  • uczeń klasy IIIa, Kamil Stanolewicz uzyskał tytuł laureata z przedmiotu informatyka (opiekun Bogusława Chylińska)
  • uczeń klasy IIIa, Kamil Stanolewicz uzyskał tytuł finalisty z przedmiotu fizyka (opiekun Barbara Morzydusza)
  • uczennica klasy IIIc, Agata Tuszkowska uzyskała tytuł finalisty z przedmiotu geografia (opiekun Krzysztof Tuszkowski)

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do III stopnia konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty:

• AGATA TUSZKOWSKA - geografia, opiekun Krzysztof Tuszkowski
  • KAMIL STANOLEWICZ - informatyka, opiekun Bogusława Chylińska
  • KAMIL STANOLEWICZ - fizyka, opiekun Barbara Morzydusza
  • MICHALINA KLAFFKE - język niemiecki, opiekun Aleksandra Zawadzka

Zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w wojewódzkich konkursach przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa pomorskiego z:

• języka polskiego
  • języka niemieckiego
  • historii
  • geografii
  • biologii
  • fizyki
  • matematyki
  • informatyki
Szkoła na zasadzie partnerstwa wzięła udział w projekcie GO_PRO! Gminne Ośrodki Programowania realizowanym przez bibliotekę publiczną w Trąbach Wielkich. Dzięki temu uczniowie biorą udział w zajęciach rozwijających zainteresowania w kierunku nauk ścisłych.

Wykorzystując zestawy klocków Lego Minstorms EV3 uczniowie budują roboty, następnie próbują je ożywić, czyli zaprogramować tak, by samodzielnie wykonywały powierzone im funkcje.

Zobacz efekty pracy gimnazjalistów >>>

Rok szkolny 2012/2013