mgr Ewa Maria Tuz

nauczyciel geografii, oligofrenopedagog

dyrektor gimnazjum

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego wydział Biologii i Nauk o Ziemi kierunek geografia nauczycielska, nauczyciel od 1982 roku. W trakcie pracy zawodowej nabyła kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą, nauczania przyrody oraz ukończyła seminarium doktoranckie w Instytucie Badań Edukacyjnych. W 2012 roku uzyskała certyfikat coacha. Najważniejszymi osiągnięciami są opublikowane materiały dydaktyczne i programy nauczania, z których korzystają nauczyciele w całej Polsce, zrealizowane konferencje, zadania zlecone dla Pomorskiego Kuratora Oświaty np. konkurs z geografii dla uczniów gimnazjum, międzynarodowy projekt doskonalenia nauczycieli z NaturBornholm. Jest współautorem podręczników do przyrody Mój świat (razem z Wiesławą Niedzielską i Danutą Kamińską) oraz Geografia do gimnazjum. Opracowała i zrealizowała programy szkoleń dla nauczycieli, m.in.: Rozwój kompetencji kreatywnych u uczniów, Motywacyjna i wychowawcza funkcja oceniania kształtującego, Nauczyciel coachem w kształceniu ogólnym i zawodowym, Edukacja ciekawa, skuteczna i nowoczesna.  Była wojewódzkim konsultantem w projekcie Szkoła Marzeń, wojewódzkim koordynatorem zadań realizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z zakresu wdrażania reformy oświaty i programu Ekspert. Przeprowadziła według programów autorskich  ponad 150 szkoleń dla nauczycieli w Polsce i województwie pomorskim.

Cieszy się zaufaniem społecznym i zawodowym. Jest entuzjastką nowych technologii, wędrówek górskich, filmów Tarantino i inspiracji kuchennych.