Wiadomość
  • Polityka plików cookies

    Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Pliki cookie służą do autentyfikacji, nawigacji oraz innych funkcji.

Spotkanie z Stephenem Dreikorn

27 lutego 2017 roku Stephen Dreikorn, zastępca Attaché Prasowego Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Warszawie, odwiedził Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich. W spotkaniu uczestniczył gospodarz gminy wójt Błażej Konkol, ks.prob. Bolesław Antoniow, dyrektor Waldemar Dowgierd z PDS w Zaskoczynie, tłumacz Dominika Dowgierd, Małgorzata Sworobowicz rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego, oraz cała społeczność gimnazjalna.

Dyrektor Ewa Maria Tuz serdecznie powitała przybyłych Gości i oddała mikrofon p. Błażejowi Konkolowi. Wójt podkreślił, ze po raz pierwszy gmina Trąbki Wielkie, gimnazjum goszczą takiego Gościa. Po tej miłej uroczystości powitalnej głos zabrał Stephen Dreikon. W języku polskim przywitał się z młodzieżą i gospodarzami, a resztę spotkania kontynuował w języku ojczystym przy wsparciu tłumacza p. Dominki Dowgiert. z Amerykan Corner Gdańsk.

Przedstawił młodzieży drogę do spełnienia marzeń w osiągnięciu celu. Tu za przykład przedstawił krótko swoją historię z dążenia do wyznaczonego celu. Podczas swojej prelekcji podkreślał jak istotną rolę odgrywa dobre wykształcenie, konsekwencja i pracowitość w osiąganiu sukcesów. Jemu się udało, bo bardzo pragnął spełnić swoje marzenia, a po drodze pokonywał różne przeciwności. Osiągnął cel i został dyplomatą!

Spotkanie z młodzieżą przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, potrafił wciągnąć młodzież do wymiany spostrzeżeń i otwarcie się na przedstawiane zagadnienia.

W ramach programu Gridge of Books przekazał książki w języku angielskim dla każdego ucznia gimnazjum. Książki pochodzą z baz wojskowych USA.

Spotkanie zakończyło się sesja fotograficzną.

info i foto T. Żukowska, wkempa

Więcej >>>

Galeria >>>


 

 

 

Do góry ^ 

 

Copyrights © 2011 Gimnazjum w Trąbkach Wielkich.