Wiadomość
  • Polityka plików cookies

    Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Pliki cookie służą do autentyfikacji, nawigacji oraz innych funkcji.

Turniej Gwiazdkowy 2016

21 grudnia  2016 r. w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zapachniało świętami, a także rywalizacją sportową.

Wszystkich uczestników zajęć sportowych  przywitała za-ca dyrektora Wiesława Niedzielska. Życzyła wszystkim udanych startów i wielu miłych wrażeń.

Przeprowadzone konkurencje sportowo -rekreacyjne były związane ze zbliżającymi się świętami: był bieg reniferów, bieg mikołajów z workiem prezentów czy jazda na saniach. Hala została udekorowana elementami świątecznymi.

 

Organizatorzy programu sportowego; Katarzyna Borowik, Adrian Wysiecki i Krystian Ryczkowski dla poszczególnych klas przygotowali konkurencje sztafetowe  o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Sześcioosobowe drużyny klasowe  miały do pokonania tory przeszkód . Komisja oceniała poprawność wykonania zadania. O końcowym wyniku decydował czas wykonania próby przez całą drużynę. W jednej konkurencji drużyna została zdyskwalifikowana. Poszczególnym drużynom bardzo mocno kibicowali koledzy, koleżanki z ich klas. Po ukończeniu ostatniej konkurencji ogłoszone były oficjalne wyniki współzawodnictwa, a wszyscy uczestnicy zmagań zostali nagrodzeni słodyczami.

W poszczególnych  grupach wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

KLASY I

I miejsce Klasa B 14 pkt.

II miejsce  Klasa  E           9 pkt.

III miejsce Klasa D           8 pkt.

IV miejsce klasa A i C     po 6pkt.

KLASY II

I miejsce Klasa B 15 pkt.

II miejsce Klasa D            12 pkt.

KLASY III

I miejsce Klasa A             14pkt.

II miejsce Klasa D            13 pkt.

 

Jest już tradycją, że na dwa dni przed przerwą Świąteczną  Bożego Narodzenia młodzież gimnazjalna spędza czas na sportowo, a gwoździem spotkania jest zawsze mecz między kadrą pedagogiczną, a reprezentacją złożoną z  gimnazjalistów. W tym roku kadra liczyła 6 osób, natomiast gimnazjaliści przystąpili do walki w komplecie 12 osób.

Mecz w piłce siatkowej o puchar, którego fundatorem był radny Rady Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim Tomasz Kempa rozpoczął się prezentacją zawodników. Za dobre zagrania, serwy czy zbicia nie szczędzono autorom tych zagrań braw.

Mecz był bardzo wyrównany, w końcówkach dwóch  setów lepsza okazała się kadra pedagogiczna w składzie: Katarzyna Borowik, Krystian Ryczkowski, Adrian Wysiecki, Arkadiusz Buczek, Zenon Kulwikowski oraz Łukasz Jakubowski. Nagrodę zwycięzcom wręczyła dyrektor Ewa Maria Tuz. Jak poinformowała zwycięstwo kadry zostało odniesione po trzech latach, w których to młodzież gimnazjalna schodziła jako zwycięzcy do kolejnego grudniowego kolejnego spotkania.

Sesja fotograficzna zakończyła  zmagania sportowe.

info i foto wkempa


Galeria   zobacz >>>

O nas w prasie zobacz >>>

 

 

 

Do góry ^ 

 

Copyrights © 2011 Gimnazjum w Trąbkach Wielkich.